P.I.I.Greece.S!

551
views

W tegoroczne wakacje ponad 1 milion Polaków przekona się o prawdziwości książki Tomasza Pruska P.I.I.G.S. Tylu bowiem naszych rodaków odwiedzi Grecję – ten piękny, bo zielony przez cały rok, kraj! Niestety też zauważy wszystkie opisane przez Tomasza Pruska prawidłowości, od niedokończonych budynków, po trudności z uzyskaniem rachunku z restauracji.

Grecję, niestety nie w celach wakacyjnych, odwiedza bohaterka książki – Olga Kirsch. Nie poznajemy z kart książki uroków plaż i zabytków Grecji (a szkoda!), gdyż nasza Olga spędza czas głównie w Londynie, a dokładniej w jego klimatyzowanych biurowcach, analizując (o nie – nie średnią temperaturę morza), ale… rynek obligacji!

Obligacje mogą być ciekawe? Oj tak – ale tylko w wydaniu Tomasza Pruska! Mogę śmiało napisać, że gdyby kolejną (już trzecią!) książkę napisał np. o blockchain (no dobrze – to będzie temat na piątą przygodę Olgi), będzie ona jeszcze ciekawsza i przybliży to zagadnienie wielu czytelnikom – jak to udało się z obligacjami.

Tak naprawdę po przeczytaniu książki pojawia się tylko jedno pytanie… kto zagra Olgę Kirsch! Bo to, że niedługo powstanie film – nie mam żadnych wątpliwości. Za to znam tytuł – Świniopas! Kto przeczyta książkę będzie wiedział dlaczego…

Tomasz Prusek będzie jednym z gości IX Konferencji Rada Nadzorcza