V Konferencja Rada Nadzorcza

1522
views

5 listopada 2015 roku, w Katowicach, odbyła się V edycja Konferencji Rada Nadzorcza.


V Konferencja Rada Nadzorcza to spotkanie poświęcone praktycznym aspektom nadzoru właścicielskiego. Tegoroczna edycja poświęcona była problematyce jak poradzić sobie z kontrolą w procesie przekazywania firmy.


Piotr Rybicki – inicjator Konferencji Rada Nadzorcza: „To wielki zaszczyt organizować Konferencję Rada Nadzorcza – konferencję, której celem jest propagowanie profesjonalnego nadzoru właścicielskiego. Bez właściwego nadzoru – i to nadzoru zewnętrznego – rozwój firm jest trudny, a czasami niemożliwy. Z jednej strony nadzór daje refleksję nad działaniami – w praktyce minimalizując ryzyko działalności, z drugiej – kontrola, rozsądna kontrola, jest kołem zamachowym każdego biznesu. I o tym staramy się mówić podczas Konferencji Rada Nadzorcza. Tegoroczna edycja poświęcona jest przede wszystkim problematyce kontroli i nadzoru w momencie zmian właścicielskich i odejścia „na drugi plan” twórcy firmy.


Ten rok był również szczególny z innego powodu. Po raz pierwszy przyznamy nagrodę Człowiek Corporate Governance 2015. To wyróżnienie, którym chcemy corocznie honorować osoby wnoszące istotny wkład w tworzenie ładu korporacyjnego. Jest mi niezwykle miło, że honory w tym roku przyjął Andrzej S. Nartowski – który wniósł niebagatelny wkład w budowanie ładu korporacyjnego na polskim rynku kapitałowym. Chcemy tym samym podziękować Andrzejowi S. Nartowskiemu za jego trud budowania polskiego corporate governance. Dziękujemy!”

plakat-NK